Kargo Bilgileri

Kargo Bilgileri

www.biresimden.com siparişlerini anlaşmalı olduğu kargo firması PTT Kargo aracılığı ile tarafınıza ulaştırmaktadır. Siparişlerin hazırlanıp paketlenmesinin ardından gün sonunda kargo firması kurye aracı tarafından firmamızdan teslim alınan gönderiler, şubeye ulaştırılarak kargo kayıtları kontrol edilir. Hatalı işlem yapılmaması için barkod sistemi ile kaydı gerçekleşen kargonuzun tahmini teslim tarihi ve teslim şubesi müşterilerimize SMS bilgilendirmesiyle otomatik olarak gönderilmektedir. Kargonuzun adresinize en yakın şubeye ulaşmasının ardından dağıtıma çıkartılacağı gün yine SMS bilgilendirmesi olarak tarafınıza bildirilir.

Siparişinizi oluştururken kayıt etmiş olduğunuz Adres-Telefon bilgileri üzerinden kargo gönderimleriniz yapılmaktadır. Adres bilgilerinizin açık, net ve detaylı bir şekilde belirtilmiş olması (İş yeri adresi verildiyse mutlaka iş yeri adı belirtilmelidir) kargonuzun zamanında ve hızlı bir şekilde elinize ulaşmasını sağlayacaktır. Büyük illerde aynı ilçe içerisinde birden fazla PTT Kargo şubesi bulunabildiğinden, adres bilgilerinizde özellikle ilçe-semt ve özel bilgileri belirtmeniz kargonuzun farklı bir şubeye giderek zaman kaybı yaşanmasının önüne geçecektir. Bazı ilçelerde ise kargo şubesi bulunmadığından haftanın belirli günleri teslimat yapılabilmektedir. Belirli günlerde teslimat yapılan bölgelere teslimat günleri, ilgili şube tarafından belirlenmiş olup tarafımızca müdahale edilememektedir. Adres bilgilerinizin yetersiz olması sebebiyle size ulaşılamaması veya vermiş olduğunuz adreste dağıtım yapıldığı sırada kargonuzu teslim alabilecek kimsenin bulunmaması tamamen müşterilerin sorumluluğundadır.  PTT kargo firması gönderileri sadece 1 sefer dağıtıma çıkartmaktadır ve adresinizde bulunmamanız veya adres bilgilerinin yetersizliğinden tarafınıza ulaşılamaması gibi durumlarda siparişinizi ilgili Kargo Şubesinden elden teslim almanız gerekmektedir. Teslim alınmayan kargolar 3 iş günü bekletildikten sonra firmamıza geri gönderilmektedir.

Yılbaşı, 14 Şubat Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi özel günlerde hem firmamızda hem de kargo firmalarında yoğunluk yaşanmakta olup, siparişlerinizi son güne bırakmamanız önemle tavsiye edilir. Bulunduğunuz il ve ilçeye göre teslimat süresi değişeceğinden kargo süresini de göz önünde bulundurarak sipariş vermeniz herhangi bir aksilik yaşanmadan hediyenizin elinize ulaşmasını sağlayacaktır.

PTT Kargoya teslim edilen gönderilerin teslim edilme süresi; bulunduğunuz bölge, şehir ve ilçeye bağlıdır. Merkezimiz İzmir' de olup  yakın şehirlere ortalama 2-3 iş günü, uzak şehirlere ortalama 2-5 iş günü içerisinde kargolarımız ulaştırılmaktadır. Cumartesi günleri kargo firmaları yarım gün çalışmakta olup Pazar günleri şubeler kapalıdır. Ayrıca resmi tatil günleri ve bayramlarda da kargo firmaları çalışmamaktadır.

Siparişlerinizin taşıma sırasında zarar görmemesi için paketleme işlemleri özenle yapılmakta ve kargo paketleri üzerine gerekli uyarı işaretleri yapıştırılarak (Kırılabilir, Dik Yüklenmelidir, Cam eşya vb gibi) görevlilerin dikkatli bir şekilde taşıması sağlanmaya çalışılmaktadır. Kargolarınızı teslim alırken, kargo kuryesi yanında kargo paketinizi mutlaka dıştan kontrol ediniz. Kargo kolisi veya paketi üzerinde dıştan bir hasar gördüğünüz taktirde kargonuzu görevli yanında açarak kutu içeriğini inceleyiniz. Hasarlı olduğunu tespit ettiğiniz kargonuz ile ilgili mutlaka tutanak tutturunuz. Kargo görevlisi yanında hasar tespiti yapılmayan ve tutanak ile belgelenmeyen hasarlı kargoların tazmini yapılmamakta olup sorumluluk tamamen teslim alan kişiye aittir.

Sipariş verme, teslimat zamanı, kargo bilgileri vb konularda daha detaylı bilgilendirme için sorularınızı info@biresimden.com e-posta adresimize yöneltebilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.